Preskočiť na obsah Preskočiť na ľavý panel Preskočiť na pravý panel Preskočiť na pätičku

7 akcií v septembri na Orave, ktoré nesmiete zmeškať

Keďže momentálna situácia praje najmä domácej dovolenke, môžete dať šancu napríklad Orave. A ak už ste na Orave boli a navštívili ste všetky povinné jazdy, my vám ponúkame sedem akcií, prostredníctvom ktorých, môžete Oravu vnímať z odlišného uhla. Skúste návštevu Oravy, tentoraz iným štýlom a spoznávajte kultúru regiónu cez naše doporučené podujatia. 

Oravské divadelné dni – O erb mesta Dolný Kubín 

Pre tých z vás, ktorí holdujú divadlu, máme dobrú správu, pretože sa v druhej polovici septembra, uskutočnia Oravské divadelné dni, a to 22. 9. 2020 – 23. 9. 2020 | 8:00, v Mestskom kultúrnom stredisku v Dolnom Kubíne.  Jedná sa o regionálny festival divadelných foriem a umeleckého prednesu (bojuje sa v kategóriách detská dramatická tvorivosť, neprofesionálne divadlo dospelých i mladých, umelecký prednes, detské recitačné kolektívy a divadlo poézie).

Gajdovačka 2020 

Keď ste nadobudli pocit, že potrebujete spoznať hudobný nástroj gajdy a ich tradíciu aj inak, než zo zvláštnych škótskych seriálov alebo od Rossa z Priateľov, vyberte sa do Oravskej Polhory. Ide už v poradí o 21. medzinárodný gajdošský festival a 20. medzinárodnú súťaž mladých gajdošov O Zboroňovu nôtu.  Koná sa 18. 9. 2020 – 20. 9. 2020 v Oravskej Polhore.

39. Kubínsky jarmok a Dni mesta Dolný Kubín 2020 

Milovníkom jarmočnej zábavy nemôže ujsť tradičný jarmok v Dolnom Kubíne. Remeslá, výborné jedlo, sprievodný kultúrny program a najmä nezameniteľná atmosféra prekrikujúcich sa predavačov a zjednávajúcich rozohnených Kubínčanov. Vôňa pečených dobrôt, úžasné lesné medy, jelenie špeciality a samozrejme lahodný burčiak. Nezabudni sa pristaviť aj pri stánkoch s medovníčkami a kúp si aj nejaký gýč alebo úplnú sprostosť. Bez toho, to nie je ono. Pozor však dajte na predavača cukrovej vaty. Už 20 rokov je tam ten istý a každého si pamätá. Ak ho naštveš, pošle na teba osy. 18.09.2020 – 19.09.2020

Adrenalín a frajerina v Námestove alebo Slovenská California

Námestovo alebo ako ho voláme, my z Kubína, New Orleans, ponúka naozaj výbornú zábavu. Aj v septembri ešte môžeš zachytiť posledné teplé lúče a navštíviť nasledovné:

Nový Skatepark a Parkour park Námestovo, nedočkavo čaká na nového „zlého“ chlapca na skateboarde a v parkourovom parku na makajúce telá. Môžeš sa prísť len pozrieť a je to fajn strávený čas. 

VODNÝ VLEK WM02: je dvojstĺpový vlek pre wakeboarding, vodné lyže a ďalšie športy. Je ideálny ako pre začiatočníkov, tak aj pre profesionálnych jazdcov. Tu si aj nejazdci môžu užiť neopakovateľnú „Californiu po Oravsky.“

VODNÝ SKÚTER: WAKE DREAM ponúka okrem wakeboardingu, aj možnosť zajazdiť si na skútri. Ako čerešničku na torte, areál prekvapí aj možnosťou naozaj originálneho ubytovania. Ide o ubytovanie v lodi, ktorá sa kedysi plavila po Oravskej priehrade. Loď bola vytiahnutá na breh a bol z nej vybudovaný komplex. Priamo v lodi sú dva apartmány pre 6 osôb. Skvelá príležitosť pre partie, ktoré si môžu prenajať vlek a ubytovať sa pár metrov od neho. Samozrejmosťou je možnosť grilovania na teraske lode. Tieto apartmány sú vhodné pre kohokoľvek, kto si chce vychutnať jednu originálnu, nielen wakeboardovú, dovolenku.

Koncert Lenky Filipovej

Zaspomínaj si na „mládí“ s dámou gitarových piesní, v atmosfére legendárneho kina.  V rámci koncertného tour 2020 vystúpi 18.9. známa česká speváčka, gitaristka a hudobná skladateľka Lenka Filipová, aj na Orave. Koncert tejto skvelej hudobníčky, sa začína o 18:00 v Kine Javor v Tvrdošíne. Dajte si na tomto koncerte napríklad stretávku zo základnej školy, vezmite vreckovky a ťapku a započúvajte sa do tónov piesní od ženy, ktorá už vie, o čom to tu celé je. Alebo aspoň tuší.

Orava Carp Cup 2020

Nemusíš chytiť úplne Moby Dicka, ale stačí poriadneho kapra. Vyber sa na súťaž v rybolove a prebuď v sebe dobrodruha. Podporíš tým dobrú vec, takisto rozvoj slovenského prírodného bohatstva a navyše, budeš mať originálny zážitok. Nikdy nevieš, možno práve ty sa v párnických rybníkoch presvedčíš, že v nich pláva vytúžená zlatá rybka. OZ Párnický rybár, pozýva priaznivcov športového rybolovu na 2. Ročník preteku v love kapra a amura. Jedná sa o súťaž tímov. 18. – 20. 9. 2020 Párnica

Jeseň v Zázrivej 

Daj si turistiku a nádhernú jesennú prechádzku po Zázrivských grúňoch. Miesto, kde sa nakrúcal napríklad aj na Oscara nominovaný český film  Želary, má v jeseni nádhernú panorámu a ponúka najkrajší nádych Oravskej prírody. Nebuď skupáň a nakúp aspoň kilo korbáčikov, pre rodinu a priateľov. Ak si ešte túto pýchu Oravy nevyskúšal, tak šup po ňu. Miestnych pekne pozdrav a spýtaj sa aj na povery a príbehy. Neoľutuješ. Zázrivá je jednoducho studňa inšpirácie a zážitkov.